Abstract-model-met-ecoline-en-oliepastel

Durf jij je lichamelijke sensaties onder ogen te komen?

Als ik je vraag te tekenen wat je voelt als je een appel in je hand hebt. Ga je dan het plaatje van een appel tekenen of iets anders?
Een tekening van een appel zou namelijk een visuele vertaling zijn van het plaatje dat je in je hoofd vormt bij de gedachte dat je een appel in je hand hebt. Kun je me volgen? Dat heeft weinig met voelen te maken hè.

Vandaag gaan we vertalen wat we met onze tastzin (via de handen) waarnemen én vertalen wat we in ons lichaam voelen. Dat laatste is vaak iets waar we liever van weg gaan. Zeker als het ongemak of pijn betreft. Durf jij het aan om naar je gevoel te gaan en het voelbare zichtbaar te maken?
Deze door Jofke ontwikkelde methode is een andere manier van waarnemen dan we gewend zijn. De methode helpt je te stoppen met analyseren en denken hoe ‘het hoort’. Het brengt je dicht(er) bij jezelf. Het maakt de waarnemer in jezelf los, zonder oordeel (of mét en dan hebben we dáár geen oordeel over 😉

Het beest in de bek kijken
Je kunt dit na vandaag vaker gaan doen. Dan train je het om de weerstand die je voelt om te zetten naar aanvaarding. Een mens of situatie is zoals hij is. Door te voelen wat dit bij jou losmaakt, zonder het op te willen lossen, creëer je ruimte en verander je de energie. Bij jezelf en voor je omgeving. Er wordt gezegd dat je op deze manier het kwantumveld positief beïnvloed. Met andere woorden: verbeter de wereld, begin bij jezelf. Én je kunt dit natuurlijk ook toepassen bij blijheid en gevoelens van genot 🙂

  • Datum: Zondag 11 oktober 2026
  • Tijd: 10.30-16.30u
  • Prijs optie 1: €95,00
    Inclusief onbeperkt thee en koffie. Je kunt alle faciliteiten van het atelier gebruiken en neemt je eigen tekenpapier, verf en ondergrond mee om op te schilderen.
  • Prijs optie 2: €145
    Inclusief onbeperkt thee en koffie. Je kunt alle faciliteiten van het atelier gebruiken en de teken- en schildermaterialen voor de workshop zijn inbegrepen waaronder een canvas van 60 x 80 cm en gebruik acrylverf.
  • Je mag je eigen lunch meenemen.
  • Leeftijd: vanaf 15 jaar
  • Bij 8 inschrijvingen gaat de workshop door. Maximaal 12.
  • Inschrijven: vul het digitale inschrijfformulier in en geef door of je voor optie 1 of 2 gaat. Begin oktober ontvang je per mail een factuur, die je voor aanvang dient over te maken.
  • Reis-en verblijfopties
  • Bereikbaarheid

2 reacties

  1. Beste,
    Ik ben al reeds 10 jaar slecht ziende en Ik vraag me af, waarom men om de kleuren te laten voelen.
    Jullie de materiaal keuze al zo dik is.
    Ik had eigelijk verwacht dat het vlakker zou zijn. Zodat men eventueel ook afbeeldingen in boeken kan maken.
    Ik had gedacht aan vlakken met kleine relief de ene groffer dan de andere.
    Bv korrel grote zoals schuurpaier, gollfjes , stipjes en alle andere relief bedrukking..
    Ik hoop dat je aan deze emeil iets hebt!
    Ik zelf ben dit jaar begonnen met keramiek, en moet binnen x jaren een kunstuwerk maken. En ik had gedacht ies voor blinden te kunnen maken. Een kunstwerk dat volledig gelezen kan worden door blinden, kleur en vorm. Daardoor heb ik even gereageerd.
    Met vriendelijke groeten Erik.

    • Beste Erik,

      Dank je voor je bericht. Leuk dat je ook creatief bezig bent.
      We hebben niet zomaar structuren gekoppeld aan een aantal kleuren, maar de visuele eigenschappen van 15 kleuren vertaald naar voelbare eigenschappen.
      Zo is het warme visuele effect van kleuren als rood en oranje te voelen in de daarvoor gekozen stof.
      Het stralende grensvervagende karakter van de kleur geel is te voelen door de harige structuur die we voor geel kozen.
      En ook het koele wijkende van de kleur blauw is te voelen.
      De mengkleuren zitten qua structuur ook tussen de kleuren in waar ze van gemaakt zijn. Je voelt dus dat oranje tussen primair rood en geel in zit.
      Ik hoop dat je het een beetje kunt volgen, want het behoeft eigenlijk meer introductie dan een paar woorden.

      Misschien dat Taktila je in de toekomst kan helpen bij het toegankelijk maken van je kunstwerk voor blinde mensen.
      Het wordt al toegepast op deze manier: Marja van Oers bijvoorbeeld, een van de kubeskunstenaars exposeert van 17 november tot 5 december in het Van Abbemuseum in Eindhoven en heeft Taktila toegepast in haar werk.
      Misschien kan haar werk je inspireren.

      Groetjes, Jofke

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn aangegeven met *

Plaats reactie